Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, MANŞET 16 Ağustos 2012

Saadet Partisinin İftarına Yoğun İlgi Oldu

Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Teşkilatı bir iftar programı düzenleyerek partilileri ve Arnavutköylüleri bir araya getirdi.

Arnavutköy Çakır Düğün salonunda gerçekleşen programa Saadet Partisi İl Teşkilatlanma Başkanı Hüseyin Oruç, İl Muhasibi Neşet Çevik, Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy İlçe Başkanı Erdal Yılmaz, Arnavutköy Belediyesi Meclis Üyesi Hıfzı Kekeç, Taşoluk Eski Belediye Başkan adayı Zafer Akşit, iş adamları muhtarlar ve bir çok partili katıldı.

“Yerel yönetimlerin milli görüşe ihtiyacı vardır”
İftar programında bir konuşma yapan Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Yusuf Dal konuşmasında yerel belediyelerin milli görüşe neden ihtiyacı olduğunu vurguladı. Arnavutköy’de AKP’nin bir dönem belde belediye başkanlığı yapan ikinci dönem ilçe belediye başkanlığı yapan zihniyetin garson belediyecilik mantığıyla değil de gardiyan belediyecilik mantığıyla hareket edildiğini söyleyen Dal, “Refah partisi döneminde milli görüş garson belediyecilik ile vatandaşlara hizmet etmiştir. Hatırlayın o günleri Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde suların akmadığı, çöplerin toplanamadığı, belediye işçilerinin maaşlarının verilemediği ve bütün taşınmazların iller bankası tarafından haczedilmiş edildiği bir belediye devralmıştı. Ve bunun gibi birçok belediyede tarihe altın sayfalarla yazılacak hizmetler yaptı. Örnek verecek olursak o gün devleti idare eden başbakana milli görüş şöyle sesleniyordu. IMF’nin kapısına gidip para dilenmeyin milli görüş belediyeleri olarak biz verelim diyorlardı. İşte onun içindir ki yerel yönetimlerin milli görüşe ihtiyacı vardır.

“Saat bile günde iki sefer doğruyu gösterir”
Refah Yol hükümetini hatırlatan Yusuf Dal, Türkiye ilk defa tarihinde denk bütçeyi bu dönemde sağlamıştır. Hiç vergi olmadan işçiye emekliye memura yüzde 100’den yüzde 400’lere varan zamları vermiştir. Ve yine tarihe altın sayfalarla yazılacak bir çalışmayı İslam birliğini yani D 8leri kurmuştu. Tüm bunlar 11 aylık iktidar döneminde yapmıştı. Ama AKP Hükümeti 10yıldır işçiye ve emekliye verdiği zam oranı ortada. İşsizlik arttı, ülkenin iç ve dış borcu iki katına çıktı. Dış politikada dost diyebileceğimiz ülke kalmadı. Sayabileceğimiz çok şey var ama şu misal AKP hükümeti ve yerel yönetimlerine yanlışlarını ortaya koymak adına yeterlidir sanırım. Bir kadın bir gün hoca efendiye soru sorar. Hocam Yunanistan taraflarında bir kadın evliya gelmiş tam kızını kesecekken şeytan ona bir keçi getirmiş doğru mu? der. Hoca şöyle bakar bunun neresini düzelteyim nerden başlayayım diye ve cevaplar. Bir kere Yunanistan değil Arabistan, iki kadın evliya değil İbrahim peygamber, 3 kızı değil oğlu, 4 şeytan değil melek, 5 keçi değil koç der. Akp’nin hiç mi doğruları olmadı mı? Mutlak hiç çalışmayan saat bile günde 2 sefer doğruyu gösterir. İki kere doğruyu göreceğim diye 24 saat saate bakmak doğrumu sizlerin taktirine sunuyorum” dedi. İşte onun içindir ki Türkiye’nin ve Dünyanın mili görüşe ihtiyacı vardır. Ramazanda yeryüzü Müslümanların kanıyla sulanırken biz milli görüşün yeniden büyük Türkiye’yi kurmak yeni bir dünya kurmak için milli görüşçüler olarak bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.
Arnavutköy’de ki sorunlara da değinen Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Dal, Arnavutköy’de imar tahribatını olduğunu vurgulayarak, “Bu bir imar planı değildir, bu Arnavutköy’ü imha planıdır. Emlak vergilerinde yüzde 300’e varan artışlar, evsel katı atık vergisi toplamak gardiyan belediyeciliktir” dedi.

Haber: Arif Sapmaz

kadıoğlu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | Enba