Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, MANŞET 27 Mart 2019

Sedat Bayram: Arnavutköy İçin Çare Saadet

Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi Adayı Sedat Bayram çalışmaları ve projeleri hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Sedat Bayram, biz adayımızın açıklandığı günden beri çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. Bu kadar kısıtlı bir sürede gerek sabahın erken saatlerinde gerekse de gece yarılarına kadar yaptığımız çalışmalar ile tempomuzu her geçen gün artırdık” dedi.

“İttifak yok, Saadet var”
Saadet Partisi’nin her seçim bölgesinde adayı olduğunu ve ittifak yapmayarak tek başına seçime girdiğini vurgulayan Bayram, “Saadet Partisi tüm seçim bölgelerinde kendi adayını çıkarmıştır.
Maalesef ki ülkenin en başı olan Cumhurbaşkanı bile bunu bilmesine rağmen her konuşmasında Saadet Partisi’nin ittifak içinde olduğunu söyleyerek toplumun algısını yönlendirmek istiyor. Kendisi de Saadet Partisi’nin
toplumda karşılık bulduğunu iyi biliyor ve bunun farkındadır. Biz geldiğimizde endişe edenler bile Saadet’e kavuşacak. O yüzden her zaman ifade ettiğimiz gibi 1389 seçim bölgesinde aday çıkartan tek parti Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi seçime tek başına girmektedir. İttifak yok, Saadet var” dedi.

“Belediye asli görevini yapıyor, lütuf değil”
Belediyenin asli görevini yerine getirmediğini ve yaptıklarını da bir lütuf gibi sunduğunu belirten Bayram, “Belediyenin asli görevi vatandaşın sorunlarına çözüm bulmaktır. Vatandaş bir sorun götürdüğünde bizim sorumluluğumuzda değil diyerek sıyrılmak yanlıştır. Ya vatandaşa yol gösterilmeli yada gerekli mercilerle iletişime geçerek sorunun çözümünü sağlamalıdır. Ayrıca yapılan hizmetler vatandaşa bir lütuf gibi sunulmamalıdır. Yapılan yol, park ve bahçe gibi çalışmalar zaten belediyenin asli görevidir. Bunlar lütuf değildir” diye konuştu.

“İmar sorunu vatandaşın kanayan yarası”
İmar sorununa değinen meclis üyesi adayı Sedat Bayram, “Arnavutköy’de imar sorunu bir türlü çözülememiştir. Yapılan imar planları adaletsiz bir şekilde yapılmıştır. Birçok konuda olmadığı gibi imar konusunda da adalet yoktur. Yapılan planlama rantçıların ve yandaşların çıkarınadır. Aynı bölgedeki arsanın birine 3 kat birine 2 kat imar vermek yanlıştır. Adaletsizlik tamda burada başlamaktadır. Ayrıca taşıma sistemi uygulanmaktadır. Parası olan taşıma alıp bir kat fazla çıkacak peki taşıma alamayan, dişinden tırnağından arttırarak çocuklarına başlarını sokacak bir yer yapmak isteyen gariban vatandaş ne yapacak. Sadece imarla iş bitmiyor önce vatandaşın orda yaşaması için gerekli alt yapı yapılmalıdır. Bunlar düşünülerek çalışma yapılmalıdır. Biz seçildiğimiz takdirde imar sorununu kökünden çözerek her bölgede adil ve çevreyi daha düzenli hale getirecek bir planı hayata geçireceğiz. Taşıma olayı rafa kaldırılacak. Rantçıların ve yandaşların değil vatandaşın yüzü gülecek” diyerek imar sorununu çözeceklerini belirtti.

“Ulaşım yetersiz”
Ulaşım konusunda da değinen Sedat Bayram, “Ulaşım konusunda Arnavutköylü çok dertli maalesef. Arnavutköy geniş bir araziye sahip ancak mahalleleri arasında yeterli ulaşım yok. Mahalleler arasında ring araçları olmalı ve ulaşım bunlarla sağlanmalı. İnsanlar bir yere giderken üst üste gitmek zorunda kalıyor. Araçların sefer sayıları yetersiz kalıyor. Yıllardır Arnavutköy’e metro sözü veriliyor. Özellikle her seçim döneminde metro gündeme getiriliyor ancak yapılmıyor, seçim zamanlarında malzeme yapılıyor” ifadelerini kullandı.

“Gençler geleceğimizdir”
Gençlere verdikleri önemi dile getiren Bayram, “Gençlerimizin değişik aktivitelere yönlendirilmesi lazım. Onların ilgisini çekebilecek projeler ile gençliğimizi hem eğitmemiz hem de kültürel bakımdan geliştirmemiz lazım. Böylece kötü alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Boşa yapılan harcamalar kısılsa gençlerimiz için büyük yatırımlar yapılabilir. Gencecik kardeşlerimiz kötü alışkanlıklar yüzünden heba olup gidiyor. Gençlerimiz içinde projelerimiz var. Çünkü onlar bizim geleceğimizdir” dedi.

“Her sorunun çözümü var”
“Arnavutköy’ün sorunlarını birlikte yaşıyoruz” diyen meclis üyesi adayı Sedat Bayram, “Arnavutköy’ün birçok sorunu var. Hepimiz bu bölgede yaşıyoruz ve gündelik hayatımızda bu sorunların birçoğu ile karşılaşıyoruz. Özellikle de ulaşım, imar, sağlık, eğitim, sosyal donatı alanları gibi acil çözülmesi gereken sorunlar Arnavutköy’ün gelişmesi ile de doğru orantıdadır. Arnavutköy’de bir öğretmen evi olmadığı için, sosyal donatı alanları olmadığı için öğretmenler Arnavutköy’den uzaklaşıyor. Gelen hemen kaçıyor. Çocuklarımızın emin ellerde eğitim alması gerekmektedir. Ücretli öğretmen olayı tamamen yanlış bir sistem. Atanamayan onca öğretmen var, bu kutsal görevin eğitimini almış kişilerdir. Ancak ücretli öğretmen ile öğretmenlik eğitimi almayan, herhangi bir bölümden mezun olan birisi ücretli olarak öğretmenlik yapıyor. Bu ücretli öğretmenler ise çocukların psikolojisinden maalesef ki anlamıyor. Hal böyle olunca öğrenciye bir şey katamıyor. Sağlığa bakınca devlet hastanesi var ama orda da personel sıkıntısı var. Örneğin gece çocuğunuz rahatsızlansa çocuk doktoru bulamıyorsunuz. Saadet Partisi seçimden seçime çalışan bir parti değildir. O yüzden bu sorunlar ile ilgili çalışmalarımız ve projelerimiz hazırdır. Bizim gayemiz yaşanabilir bir Arnavutköy’ü inşa etmektir. Çare Saadet Partisi’dir” şeklinde konuştu.

Sedat Bayram Kimdir?
Ağrı Eleşkirt doğumlu olan Sedat Bayram Türkiye’nin en büyük aşiretleri arasında yer alan Badıllı Aşireti mensuplarındandır. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Bayram, Bayrampaşa ilçesinde bulunan kendisine ait bir işletmede yöneticilik yapmaktadır. 2010 yılından itibaren Arnavutköy Karlıbayır Mahallesi’nde ikamet etmekte olan Sedat Bayram, Saadet Partisi’nde mahalle başkanlığı, ilçe yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

kadıoğlu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | Enba